Щось останнім часом зачастили алярмові ситуації. Та нічого — і не таке бачили.
Наразі мусимо терміново встановити систему моніторингу на віддалений сервер, щоби замовник бачив стан корча, на апгрейд якого не хоче тратити гроші. 🙂
Що ж — покажемо йому, що там на цьому сервері робиться…
Встановлюємо кактуса CACTI
yum install -y cacti
Налаштування CACTI
Виводимо кактус з усіх доменів (по замовчуванню) і переводимо його до конкретного домену. При потребі, звісно, яка може заключатися в певній мірі вимогами безпеки, або ж іншими.
Переводимо до потрібного домену (example.com
, який я, наприклад, зберігаю в /etc/httpd/vhosts/example.com.conf
).
cat /etc/httpd/conf.d/cacti.conf >> /etc/httpd/vhosts/example.com.conf
При потребі (а така напевно буде) правимо файл потрібного домену (example.com
, зокрема, заносимо скопійований код між <VirtualHost> і</VirtualHost>
).
ПРАВИЛЬНО обнуляємо дефолтний конфіг CACTI
echo '#'> /etc/httpd/conf.d/cacti.conf
Не стирайте і не обнуляйте (на зразок echo ''> /etc/httpd/conf.d/cacti.conf
) конфіг-файл, бо при оновленні цей файл буде знову заповнено дефолтними значеннями. При такому порядку, який вище описаний, конфіг-файл створиться як *.rpmnew .
Налаштування MySQL
Створюємо базу та користувача для CACTI в мускулі зручним для Вас способом. Я полюбляю phpMyAdmin, за допомогою якого робота з MySQL — то просто пісня.
Для phpMyAdmin (під привілейованим користувачем MySQL’я на зразок root): заходимо в “Привілеї” — “Створити нового користувача”, вносимо довільний логін, пароль, вибираємо у вузлі “Локальний”, нижче ставимо галочку “Створити базу даних з такою ж назвою і надати повні привілеї на неї”. Після натиснення “ОК” і переходу на нову сторінку, шукаємо поле “Привілеї, специфічні для бази даних”, в ньому є назва нашої бази даних, яка співпадає з логіном користувача, якого ми створили, справа в списку натискаємо “Редагування привілеїв” і знімаємо галочки з усіх полів, крім SELECT,INSERT,UPDATE,DELETE .
Налаштування CACTI
Забиваємо правильні налаштування в конфіг-файл CACTI
vi /etc/cacti/db.php
Заливаємо початкову базу даних в CACTI
В RPM версії відсутня (а може я просто погано шукав) початкова база даних для кактуса. Що ж — скачаємо її прямо з сервера розробників. Для моєї версії (0.8.7f) CACTI початкова БД знайшлася тут. Для інших версій неважко знайти аналоги. Копіюємо люб’язно наданий нам MySQL dump і перейшовши в phpMyAdmin’і в нашу базу, у віконечці SQL вставляємо дамп і натискаємо ОК.
Налаштування CRONd
Правимо конфіг-файл крона, який встановився з RPM
vi /etc/cron.d/cacti
Якщо Ви плануєте опитувати кінцеві пристрої з інтервалом 300 секунд == 5хв., то простозніміть коментарій #
з початку цього файла. Якщо раз в хвилину, то замість */5
на початку файла впишіть просто *
. Не забудьте згодом відповідним чином відкоригувати ці ж значення в налаштуваннях кактуса.
Після цього перезапускаємо http-сервер:
service httpd reload
Пробуємо заходити на посилання в нашому віртуалхості на зразок http://example.com/cacti/install/
, або інше, відподвідно до того, який віртуалхост та аліас ви вказали в конфігурації Apache. Первинний логін/пароль “admin”. Натискаємо “Next” i “Finish”. Після цього інсталяція примусить змінити Вас початковий пароль на інший. Міняємо і вуаля: маємо доступ як до консолі керування, так і до графіків. Що саме цікаве, поки ми там ковирялися з конфігами, добрий кактус встиг вже опитати локалхост і почав будувати деякі графіки (зокрема, завантаженості, кількість процесів, локальних користувачів он-лайн та ін.)